Geoblog.pl    antekwpodrozy    Podróże    Spacer ÅšcieżkÄ… w ObÅ‚okach    Velke Mechove Jezirko
2017

Velke Mechove Jezirko

Czechy
Czechy, Rejvíz

#VELKE MECHOVE JEZIRKO (WIELKIE JEZIORKO TORFOWE)
Z Jesenika pojechaliśmy do ostatniej atrakcji. Nieopodal miasta znajduje się Velke Mechove Jezirko. Aby do niego dojść należy podjechać do wsi Rejviz, a następnie niebieskim szlakiem skierować się w stronę jeziora.Do miejsca kierują również osobne strzałki. Szlak ma długość 2km. Cała trasa przebiega lasem, a ostatnie 500m idzie się po drewnianych kładkach. Trzeba uważać, ponieważ niektóre są ruchome. Wstęp nad jeziorko jest płatny i kosztuje 30 koron dla osoby dorosłej. Widok jest przecudny. Warto tutaj przyjść.

Z tego miejsca wróciliśmy do wsi, gdzie w restauracji Rejviz zjedliśmy bardzo dobry obiad. Za obiad dla dwóch osób zapłaciliśmy około 340 koron. W szczególności polecamy zamówienie zupy czosnkowej. Przed restauracją znajduje się parking płatny 40 koron, gdzie można zostawić auto idąc nad jeziorko. Budynek, w którym mieści się restauracja jest zabytkowy i pochodzi z XIX wieku. Jedna z sal jest tak urządzona, że wygląda jakby od początku się nie zmieniła. Krzesła w restauracji są ciekawie wykonane, ich oparcia przedstawiają ludzkie twarze.

Pogoda i tym razem była dla nas łaskawa. Pomimo wiszących chmur deszcz rozpadał się dopiero, gdy znad jeziora dotarliśmy do restauracji. Po obiedzie rozpoczęliśmy powrót do domu. Niestety pogoda tego dnia nie dopisywała, a w planach mieliśmy jeszcze wejście na Biskupią Kopę w Górach Opawskich. Większość popołudnia padał deszcz. Sama podróż do domu minęła spokojnie.

Pomimo nieciekawej pogody wyjazd do Czech należy uznać za udany. Udało nam się zobaczyć większość z zaplanowanych miejsc. Z uwagi na niewielką odległość taką wycieczkę można rozplanować nawet na 1 dzień, ale musi dopisać pogoda. Ceny w Czechach są porównywalne do polskich. Polecam wszystkim odwiedzenie tych miejsc, na pewno się nie zawiedziecie :)

Pełna relacja znajduje się na oficjalnym blogu: