Geoblog.pl    antekwpodrozy    Podróże    Spacer Ścieżką w Obłokach    Penzion Lipuvka
2017

Penzion Lipuvka

Czechy
Czechy, lipova

#PENZION LIPUVKA
Penzion Lipuvka znajduje się w miejscowości Lipova-Lazne zaraz przy samej drodze. Jest dobrze oznakowany. Za dwuosobowy pokój z łazienką i śniadaniem zapłaciliśmy 34 euro. Śniadanie jest płatne 2 euro za osobę, ale nie jest obowiązkowe. Obsługa była bardzo miła. Pokoje w pensjonacie były czyste. Łazienka również była schludna, ale widać było, że dawno nie przechodziła remontu.
Obiekt wypełniała ogromna ilość różnych dzieł. Począwszy od obrazów wiszących na ścianach, skończywszy na naturalnej wielkości postaciach rozmieszczonych wszędzie. Jedna z nich wystraszyła nas swoją obecnością. Przedstawiała mężczyznę siedzącego na ławce, a umiejscowienie w ciemnym korytarzu tuż obok wejścia spowodowało, że wyglądała jak zombie.
Pensjonat cieszy się bardzo dobrą opinią na booking.com. W chwili pisania artykułu ocena wynosiła 8.3/10. W obiekcie znajduje się bar serwujący dobre czeskie piwo.
Po krótkim odpoczynku pojechaliśmy na kolację do sąsiedniej miejscowości. W restauracji Bobrovnik zjedliśmy bardzo dobry posiłek. Za kolację dla dwóch osób zapłaciliśmy około 400 koron. Zjedliśmy przepyszną sałatkę z łososia oraz prażony ser.

Pełna relacja znajduje się na oficjalnym blogu: