Geoblog.pl    antekwpodrozy    Podróże    Monachium, Innsbruck, Neuschwanstein (listopad 2014)    Surfing w Monachium

Surfing w Monachium

Niemcy
Niemcy, Munich

#STRAJK DB
Niestety w trakcie mojego pobytu w Monachium miałem okazję doświadczyć strajku niemieckich kolejarzy obsługujących kolejkę podmiejską – Deutsche Bahn. Utrudniło mi to trochę poruszanie się po mieście, na szczęście do pracy podjeżdżałem tylko jedną stację S-Bahn, a resztę tramwajem lub piechotą w zależności od pogody oraz tego, czy trafiłem na kurs tramwaju. Strajk potrwał kilka dni i dopiero w sobotę rano pociągi kursowały już normalnie.

#SURFING
Gdyby ktoś mnie spytał, z czego słynie Monachium to powiedziałbym, że z piwa, albo że z Oktoberfestu. Dodałbym do tego produkcję BMW. A wiedzieliście, że Monachium jest również idealnym miejscem dla surferów? Niemieccy koledzy uprzedzili mnie, że jeśli zobaczę w metrze lub tramwaju człowieka ubranego w piankę z deską surfingową, to żebym się nie zdziwił.
W mieście znajduje się wielki park o nazwie Angielski Ogród, który opiszę w dalszej części relacji. Przez park płynie kanał Eisbach. Znajdują się na nim dwa miejsca, w których dno jest tak skonstruowane, że tworzy się fala, na której są wstanie pływać surferzy. Trzeba przyznać, że oglądanie surferów w mieście oddalonym w linii prostej 300km od morza może być interesujące.

Pełna relacja na oficjalnym blogu http://antekwpodrozy.pl/monachium-innsbruck-listopad-2014/

zula - 2017-02-14 06:11
Ciekawe!

BPE
BPE - 2017-02-14 14:15
super...tylko niekoniecznie w tej temperaturze ..... żadna pianka mnie nie przekona

antekwpodrozy
antekwpodrozy - 2017-02-14 14:17
Im to kompletnie nie przeszkadzało :)