Geoblog.pl    antekwpodrozy    Podróże    Monachium, Innsbruck, Neuschwanstein (listopad 2014)    Nymphenburg Palace, Westfriedhof

Nymphenburg Palace, Westfriedhof

Niemcy
Niemcy, Munich

#NYMPENBURG PALACE
Ostatnie popołudnie w Monachium postanowiłem przeznaczyć na zobaczenie Pałacu Nymphenburg. Znajduje się on w zachodniej części miasta. Specjalnie rano wcześniej pojawiłem się w pracy, abym mógł wyjść i dojechać do pałacu jeszcze za dnia. Gdy przyjechałem powoli nastawał zmrok, ale było jeszcze na tyle widno, abym mógł pałac obejrzeć.
Jego wielkość robiła wrażenie. Pałac jest bardzo rozległy.
Po zmroku pospacerowałem jeszcze trochę po parku, a następnie skierowałem swoje kroki w stronę następnego obiektu.

#WESTFRIEDHOF
Westfriedhof to stacja metra otwarta w 1998 roku. Postanowiłem tutaj przyjść, ponieważ dzień wcześniej widziałem w Internecie artykuł z najładniejszymi stacjami metra na świecie i ta stacja była w dwudziestce najładniejszych stacji.
Trzeba przyznać, że jest ciekawa, ale nie ma efektu „wow”. Ściany metra są gołe przypominają górską skałę, a nad peronem są wielkie lampy w różnych kolorach

Pełna relacja na oficjalnym blogu http://antekwpodrozy.pl/monachium-innsbruck-listopad-2014/