Geoblog.pl    antekwpodrozy    Podróże    Costa Brava (wrzesień 2013)    SANT ANTONI DE CALONGE

SANT ANTONI DE CALONGE

Hiszpania
Hiszpania, San Antonio de Calonge

#SANT ANTONI DE CALONGE
Sant Antoni de Calonge to niewielka miejscowość znajdująca się w hiszpańskiej Katalonii na wybrzeżu Costa Brava (Dzikie Wybrzeże). Spędziliśmy tam pierwszą noc po przylocie oraz niemal cały pierwszy dzień. Początkowo planowaliśmy szukać noclegów tutaj, ale ostatecznie pomysł ten porzuciliśmy. Po pierwsze ceny noclegów były tutaj znacznie wyższe niż w innych częściach Costa Brava, a po drugie słyszeliśmy opinie, że jest to zbyt spokojne miasto i nic się tutaj nie dzieje. Upodobały je sobie głównie osoby starsze oraz rodziny z dziećmi, które chcą wypocząć w ciszy.
Nie zwiedzaliśmy miasta, ponieważ nie było na to czasu. O poranku zrobiliśmy niewielkie śniadaniowe zakupy, udaliśmy się na plażę i pospacerowaliśmy sobie po okolicy.
Obok plaży znajduje się ciekawa wieża Torre Valentina, podeszliśmy pod nią. Na samą wieżę nie wchodziliśmy, ale z tego miejsca rozciągał się bardzo ładny widok na całą okolicę.
Popołudniu udaliśmy się na obiad ponownie do tej samej restauracji prowadzonej przez znajomych. Mieliśmy wtedy okazję spróbować kilku przysmaków hiszpańskich, najbardziej mi smakowały rybki, które przypominały wyglądem fasolkę szparagową. Niestety, nazwy potrawy nie pamiętam. Restauracja obecnie już nie istnieje.
Tego samego dnia wieczorem zostaliśmy odwiezieni do naszego hotelu w Lloret de Mar.

Pełna relacja na oficjalnym blogu: