Geoblog.pl    antekwpodrozy    Podróże    Costa Brava (wrzesień 2013)    Llloret de Mar

Llloret de Mar

Hiszpania
Hiszpania, Lloret de Mar

#CASTELL DE SANT JOAN (LLORET DE MAR)
Nieopodal naszego hotelu na wzgórzu pomiędzy plażą główną oraz de Fenals znajdował się niewielki zameczek Castell de Sant Joan. Pierwsza budowla stanęła w tym miejscu w XI wieku. Wstęp kosztuje 3E, warto wejść do środka, ponieważ z góry jest niesamowity widok na całą okolicę.

#MUNTANYA DEL MORRO FRED
Muntanya del Morro Fred to wzgórze o wysokości 173m wzniesione ponad Lloret de Mar. Postanowiliśmy się na nie wspiąć. Szliśmy trochę na azymut, ponieważ na jego zboczach znajduje się sporo domów oraz bardzo kręte drogi. Na sam szczyt nie udało nam się wejść, gdyż nie było takiej możliwości, ale byliśmy bardzo blisko. Ze wzgórza jest przepiękny widok na całe miasto, dodając do tego panujący gorąc oraz ogromną wilgotność, jego zdobycie naprawdę było niezłym wyczynem :-)

#PINYA DE ROSA – JARDI BOTANIC
Pinya de Rosa to znajdujący się na granicy Lloret de Mar oraz Blanes ogród botaniczny. Znajdują się w nim przede wszystkim najróżniejsze gatunki kaktusów oraz różnych sukulentów. Wstęp kosztował kilka euro. Warto zajrzeć do tego ogrodu, gdyż miejsce jest bardzo ciekawe.
Tradycyjnie na wstępie obsługa każdemu kładzie papugę na ramieniu i robi zdjęcia, które później można kupić przy wyjściu.
Ogród znajduje się na wzgórzu i opada do samego morza. Jest tam mała bardzo malownicza zatoczka.

#SANT JOAN (BLANES)
Z ogrodu botanicznego udaliśmy się spacerem w stronę Blanes. Dotarliśmy na niewielkie wzgórze górujące nad okolicą, na jego szczycie mieści się zamek Sant Joan, który powstał w 1681 roku. Wstęp na teren obiektu był bezpłatny, a ze szczytu był piękny widok na Blanes.

#OGRODY ŚW. KLOTYLDY (JARDNS DE SANTA CLOTILDE)
Ogrody św. Klotyldy znajdują się na wzgórzu pomiędzy Platja de Fenals oraz Cala Boadella. Wstęp kosztuje 5E. Ogród jest bardzo dobrze utrzymany. Każdy krzaczek jest przystrzyżony co do milimetra. Ogród jest idealnym miejscem do plenerowych sesji fotograficznych.

#PLATJA DE SANTA CRISTINA
Platja de Santa Cristina to kolejna plaża znajdująca się w Lloret de Mar. Mieści się blisko Blanes, z dala od centrum Lloret, dzięki czemu nie ma tutaj tłumów. Powyżej plaży na niewielkim wzgórzu mieści się pięciogwiazdkowy hotel Santa Marta, w którym jest niesamowita restauracja z widokiem na plażę i morze. Jednego z wieczorów z okazji ważnego dla nas święta razem z naszymi przyjaciółmi zjedliśmy tam kolację. Ceny w restauracji są wysokie, ale poziom obsługi oraz smak i wygląd potraw jest wręcz bajeczny.

Pełna relacja na oficjalnym blogu: